Autor Tema: Karakter i vaspitavanje mačeta  (Pročitano 5115 puta)

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Karakter i vaspitavanje mačeta
« poslato: 28 Avgust, 2010, 10:55:18 »
...Udomila sam mače koje je bilo bez majke...kako raste sve je slađe i sve više svoja i sve manje prede...

Kako i pored toga što postoje različiti karakteri kod mačaka, razviti mačje najlepše osobine -da prede, mazi se, ne ujeda i ne grebe..?
Ima li neko neki predlog, savet, iskustvo... :-\

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
Odg: Karakter i vaspitavanje mačeta
« Odgovor #1 poslato: 28 Avgust, 2010, 15:45:12 »
Ja imam više mačaka i sve su različitog karaktera...ne može se menjati karakter životinje već samo može da se malo disciplinom utiče na njihovo ponašanje.
Mačka kako raste postaje sve više ličnost koja drži do sebe...to je po mom mišljenju i jedan od razloga što neki ljudi ne vole mačke jer imaju snažniju ličnost od njih samih.
Normalno je da mačići grizu i grebu....to je za njih sve novo....kasnije kad odrastu toga nema....vole više mir i tišinu.
I odrasle mačke vole da se maze ali znatno redje i samo kada one to žele....zato ih ne treba silom maziti....doćiće same.

Van mreže lily72

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 05 Septembar, 2010, 19:41:16 »
ja u stanu imam tri macke i tri macora,a ispred stana u ulazu jos njih cetvoro stalnih i dva macora povremeno,i SVI SU RAZLICITI ~19 neki su umiljati,neki nestasni,neki nervozni,neki kmezavi... ~12 i ja ih sve obozavam bas takve.ranije sam bila uplasena i trazila ovde savet za moju nervoznu oljicu,ali sam ukapirala da je ona jednostavno takva ~41

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 08 Septembar, 2010, 11:47:25 »
..Moja blesavica danju spava i igra se sa igrackama, a nocu me budi i grize za nos :( ....

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: 05 Oktobar, 2010, 15:25:20 »
Ta ista moja slatka mala blesavica, sada je mace od dva meseca i porasla je u jednu agresivnu macu koja bas grize noge, ruke, sta god stigne, jurca unaokolo i jako je hiperaktivna? sta da radim sa njom>??? Help... :-[

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #5 poslato: 06 Oktobar, 2010, 01:55:43 »
Ništa...to je normalno ponašanje....daj neku igračku da se dobro izigra...da ima društvo tukli bi se po ceo dan....dok ne ogladne...
Nema mesta zabrinutosti...kad bude odrasla neće više tako da luduje po kući....

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: 06 Oktobar, 2010, 11:08:24 »
Iskreno se nadam da ste u pravu...skoro da je nemoguca.. :(

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: 13 Februar, 2011, 16:44:04 »
update>
 Maca je preslatka, porasla je, sada je napunila oko 7 meseci...uopste ne prede niti voli da se mazi niti da se uzima u ruke, kada je bilo ko od nas uzme ona grize i grebe.. mnogo volim macke, ali moj kucni ljubimac me zbog ovoga cini veoma tuznom... pocela sam da razmisljam da je poklonim, ali ko ce je hteti tako divlju...sta da radim  :-[  :'(

Van mreže netbre

• Administrator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • NETBRE ANIMALS
« Odgovor #8 poslato: 13 Februar, 2011, 17:25:52 »
Zar da je pokloniš samo zato što neće da se mazi.... ~5
Mačka nije predmet zabave i razonode već životinja koja ima svoj način života.....
Nijedna mačka nevoli kad je uzimaš u ruke......kad joj se mazi ona sama dodje...... verovatno si joj dosadjivala duže vreme pa sad izbegava.....
Najbolje je da ti tvoju mačku lepo hraniš i ne obraćaš pažnju na nju.......kad se bude uželela tebe ona će sama doći kod tebe dok budeš gledala tv....
Ni moje mačke nevole kada ih uzuimam zato ih nikada i nedodirujem.....ali zato one dodju kod mene kad se odmaram i legnu preko mene njih nekoliko tada počnu da predu....i tada mogu da ih pomazim.....

Ne znam koliko imaš godina i da li imaš neka iskustva sa mačkama zato pročitaj malo...

Ponešto o mačkama

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: 19 Februar, 2011, 10:49:51 »
Izgleda da ste bili u pravu.....maca prede i mazi se samo kada je bas svi ``zapostavimo`` tj ``ignorisemo``.... mada i to sada traje dve i po sekunde..:/

Van mreže Maricuj

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • Imejl
« Odgovor #10 poslato: 04 Mart, 2011, 07:01:54 »
ja u stanu imam tri macke i tri macora,a ispred stana u ulazu jos njih cetvoro stalnih i dva macora povremeno,i SVI SU RAZLICITI ~19 neki su umiljati,neki nestasni,neki nervozni,neki kmezavi... ~12 i ja ih sve obozavam bas takve.ranije sam bila uplasena i trazila ovde savet za moju nervoznu oljicu,ali sam ukapirala da je ona jednostavno takva ~41

E ti si bolja od mene, ja 5 u stanu, mada bilo bi ih 7...  moje macke su sve nekako slicnog karaktera, ali i razlikuju se, a naravno da kao male uglavnom sve vole da se igraju i grebu... mada ja to najstarijoj maci nisam dozvoljavala, a i ona kada e igrala nije sipustla kandze... Maricuj je oduvek volela da se mazi, bila najumiljatija, voli da mi lize oci ( mozda je nekom ovo gadno), a voli i da lize naparfemisane stvari, tj sve to vole, malo cudno... Leo je bio nekako distanciran, nije voleo da se mazi, polam,o plasljiv, ali od 7 meseca otprilike se poboljsao, i postao umiljatiji, a tek u 9-tom nakon sto sam ga spasila, prava maza je postao.. pakita nije neka maza, pocela je da voli da bezi kada podjem prema njoj, a zna i sama da dodje kod mene, mada sve one ponekada beze, najmanje Leo, a majka njihova je vise bezala kao mala, sada ne... a Flekica koji nije preziveo virus je bio isto vrlo umiljat kao sada Leo, ali to su  macori, oni su lenstine i umiljati..voleo je da lezi svim clanovima porodice na vrat..to su sve iz istog legla, a Dzamper koji ima 4 meseca je najludji, poceo je nakon 23 dana da skace iz kutije kao lud, i kada je izasao samo je skakao kao kengur, otuda je i dobio ime, mada je zneka, a ime musko...onda voli da se igra puno, grebe, naskace navelike macke, opasna je ona... a alava samo tako, kada jedi rezi i brani sapicama hranu... eto rekoh i ja da opisem karaktere svojih macaka... sve u svemu one su ipak sve umiljate i vole sve ljude...

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: 29 April, 2011, 23:25:12 »
Moja maca nece da prede i da se mazi ama nikako....inace je naucila da otvara sva vrata i non stop se igra i jurca i trci...volim je ali nece da predeeeeeee ...aaaaa mislim da je davim i da me ne voli...shmic.

Van mreže argeca

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: 08 Maj, 2011, 15:17:38 »
Moja maca nece da prede i da se mazi ama nikako....inace je naucila da otvara sva vrata i non stop se igra i jurca i trci...volim je ali nece da predeeeeeee ...aaaaa mislim da je davim i da me ne voli...shmic.

Imam i ja takvu ''divljakusu''.  :D Kada joj pridjem i pomazim je, odmah me opomene jednim blagim 'gric' po mojoj ruci. Trenutak kada sama dolazi da se mazi je kada se probudi, a ja po obicaju sedim pred kompjuterom; tada skoci u krilo, zavali glavu na moje rame i prede kao traktor. To je radila od malena i tako je navikla, samo kada sedim za racunarom ona trazi da dodje u moje narucje da se mazi i usput mi izbalavi rame.    :-[
Pokusaj da je nagradis poslasticom, ja koristim one Trixie male, u obliku rolata sa nekakvim sirom. Kada je prvo izignorises i ona dodje da se mazi, pocnes da je mazis i odmah potom joj das jednu takvu poslasticu. Nakon par puta takvog 'nagradjivanja' sto ti dopusta da je mazis moguce je da ce to cesce raditi, radi poslastice naravno. Ne mozemo ih dresirati, i ne treba, ali mozemo ih ponekad podmicivanjem navesti da nam ucine uslugu da uzivamo u njihovoj neznosti.  ~23

Van mreže aknozama

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: 09 Maj, 2011, 15:47:23 »
moja je pre mesec dva prela svaki drugi treci dan, ujutru nakon noci provedene same u hodniku, odkada spava kod mene u sobi to ne radi, mozda je svega par puta i meni dosla tako u krilo ali u minut najduže... hmm pokušaću eto sa Trixiem... tako se baš zove ne?

Van mreže argeca

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: 10 Maj, 2011, 19:24:08 »

Share this topic...
In a forum
(BBCode)
In a site/blog
(HTML)